Hlavní menu

Zeptejte se odborníka

    Zaslat nový dotaz » .

Pěna23.10.2018, 16:44
Dobrý den, dá se KMB PROFIBLOK 300 BRUS lepit na PU pěnu? Pokud ano, je možné použít nízkoexpanzní pěnu? Viděl jsem jak lepili Ytong na nízkoexpanzní PU pěnu SOUDAL a mohu říct, že to drželo lépe jak vyschlá malta, když to kvůli chybě museli vybourat po 4 hodinách. V obchodě jsem viděl, že prodáváte jen KMB PROFIBLOK 300 BRUS + lepidlo. Dá se koupit i bez lepidla? Děkuji
Jakub
Zdivo KMB PROFIBLOK BRUS je možné objednat s lepidlem na žebra, nebo s celoplošným lepidlem, nebo s pěnou (cena jako s lepidlem na žebra).
rekonstrukce domu a výměna stropu20.10.2018, 23:35
Dobrý den mám dotaz , provádím rekonstrukci domu stavěného v roce 1949, kde není věnec, obvodové zdivo v přízemí je 45 cm silné a zdivo v podkroví je 30 cm silné mám v plánu a od statika spočítáno porotherm strop s vložkami Miako, je nutné nový strop s obvodovou zdí nějakým způsobem spřahnout? Zda ano tak jakým zpusobem ? Strop bude s nadbetonávkou 21 cm silný s použití karisítě jakým způsobem mám karisít ukončit na obvodovém zdivu. děkuji za odpověd s pozdravem Martin
Martin Ženíšek
Pokud jsou nějaké zvláštní statické požadavky na věnec, musí je specifikovat statik/projektant pro konkrétní stavbu. Jinak je realizace stropu dle standardních pokynů, které najdete na našich webových stránkách.
Strop Hurdis 102.10.2018, 08:38
Dobrý den, řeším strop přístavby, na který bude pravděpodobně použit strop Hurdis 1. Předepisujete ocelový nosník minimálně I16 (předpokládám, že je jedno jestli IPN nebo IPE?). Je to na malé rozpětí a potřebuju snížit konstrukční výšku stropu na minimum. Bylo by teoreticky možné použít nosíky HEA120 a hurdisky mezi nosníky nasouvat? Nosníky staticky vyhovují - jde o keramické hurdisky a technologický postup. Šlo by to? Díky za odpověď.
Jan Drechsler
Dobrý den. Velikost nosníku na strop HURDIS 1 je dána hlavně únosností pro požadované zatížení. Druhým důležitým parametrem je šířka spodní příruby, aby byla splněna podmínka minimálního uložení desek HURDIS, která je 30 mm. Podle toho je potřeba zvolit velikost a typ nosníku.
stropní nosník27.08.2018, 23:07
Dobrý den. Prosím o rady? Při rekonstrukci stropu v našem domku (výměna za trámový strop), bych chtěl využít stropní vložky hurdis 2. Na obrázku jsou použité stropní nosníky se šikminou. Mohu položit nosníky na obvodové zdivo bez věnce (zdi o síle 30cm, případně pod nosník doplním betonovou patku). Jaké jsou rozměry stropního nosníku se šikminou a jaká je jeho pevnost? Resp. pevnost takového stropu oproti stropu s použitím I profilů? Jaké jsou rozměry a cena těchto nosníků? Děkuji za odpověď
Jakub Pejcal
Dobrý den. Veškeré podrobnosti k montáži (včetně statických parametrů) stropu HURDIS 2 najdete podrobně popsané na našich webových stránkách http://www.profiblok.cz/sortiment/PROFIBLOK/8.5.html.
Kotvení tepelné izolace24.08.2018, 09:00
Dobrý den, máme domek postaven z cihel KMB PROFIBLOK 300 BRUS, obvodové zdivo budeme zateplovat tepelně izolačními deskami z pěnového polystyrenu o tloušťce 200 mm. Máte nějaké doporučené kotevní hmoždinky? Děkuji.
L.Š.
Dobrý den. Pro kotvení tepelné izolace na zdivo typu THERM se doporučují hmoždinky s ocelovým vrutem. Doporučujeme použít hmoždinky od firmy FISCHER typ - termoz SV II ecotwist, které se zavrtávají do izolace a netvoří tak tepelný most. Obdobným typem je hmoždinka od firmy HILTI- HTH Hmoždinka nebo hmoždinka D 8-FV. Tyto typy hmoždinek jsou univerzální pro všechny tloušťky izolace.
Strop sklípku22.08.2018, 09:13
Dobrý den, je možné použít jako stropní konstrukci KMB Miako pro vlhký sklep? Sklep bude zakryt zahradním domkem, podlaha domku bude využívána pro uskladnění zahradní techniky vč. minitraktoru. Jaký typ byste doporučil KMB Miako, případně zda by bylo možné využít HURDIS. Děkuji
Petr Matyáš
Dobrý den. Stropy z cihelných vložek MIAKO a keramobetonových stropních nosníků vyztužených svařovanou prostorovou výztuží je možné použít v běžném i vlhkém prostředí uzavřených objektů. Pokud bude strop realizován v prostředí s relativní vlhkostí vzduchu 60 - 80 %, musí být podhled opatřen omítkou tloušťky minimálně 15 mm. Ideální je zajistit dostatečné odvětrání suterénu. Z hlediska únosnosti stropu pro zahradní techniku, musí být zpracován návrh typu vložek, tloušťky stropní konstrukce, potřebné výztuže a druhu betonu. Strop HURDIS pro tento účel nedoporučuji.
hurdisky -výroba20.07.2018, 16:36
Prosím o sdělení jaké nyní vyrábíte rozměry hurdisek, a zda i se šikmými čely včetněpatek, případně kdo také hurdisky u nás vyrábí. Současně zda vyrábíte nosníky pro uložení hurdisek se šikmými čely jak variantu ocel. nosníků
Štochl František
Dobrý den. V současné době vyrábíme stropní desky HURDIS ve variantě jak s kolmým, tak i se šikmým čelem. Délka je 980 mm u HURDIS 1 s kolmým čelem a 1000 mm u HURDIS 2 se šikmým čelem, šířka je 250 mm a výška 80 mm. Veškeré technické podklady najdete na našich webových stránkách http://www.profiblok.cz/sortiment/PROFIBLOK/stropni-vlozky.html. Pro desky HURDIS 2 dodáváme i nosníky se zešikmenou vložkou. Podrobnosti o cenách nosníků zasíláme na vyžádání.
uskladnění cihel16.07.2018, 12:30
Dobrý den. Mám na rekreačním pozemku uskladněny 2 roky cihly Profiblok broušený, zabalené, na paletách. Nedostala jsem povolení ke stavbě. Cihly chci prodat. Ztrácí cihly uskladněné venku na kvalitě? Děkuji za zprávu. Barabášová
Zdenka Barabášová
Dobrý den. Kvalitu cihel uskladněných na paletě může ovlivnit hlavně mráz v zimním období. Pokud nejsou dostatečně ochráněny proti zvýšené vlhkosti, tak vlivem mrazu může dojít k jejich poškození a snížení pevnosti.
Trida pevnosti03.07.2018, 06:53
Dobrý den, potřeboval bych zjistit jakou třídu pevnosti jsem od vás dostal nikde na štítku to nemohu najít...? Jak to mohu zjistit? Děkuji S pozdravem Fibikar
Zdeněk Fibikar
Dobrý den. Štítek na obalu palety obsahuje QR kód, který Vás nasměruje na CE štítky a POV pro konkrétní výrobek. Další možností je zapsání vyraženého kódu na každém cihelném bloku do vyhledávače na našich webových stránkách v sekci ODBORNÉ / CE - označení shody štítkem.
Udírna12.06.2018, 17:39
Dobrý den, lze použít KMB Cihla plná odlehčená NF k vyzdění udírny ? Vzhledem k náročnějším tepelným podmínkám ? Děkuji za odpověď
Zdeněk Kašpárek
Dobrý den. Pálené cihly plné odlehčené NF i VF nejsou žáruvzdorné a nemohou dlouhodobě odolávat většímu žáru. Pro stavbu komína udírny, kde nebude přímý oheň a příliš vysoká teplota, je možné tyto cihly použít s vnitřní omítkou nebo obkladem.
další »» 


pix
2013 © KM Beta a.s., Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín
IČO: 253 16 583, DIČ: CZ 253 16 583
tel.: 518 _321 134
fax: 518 _321 138
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz
- iz -
pix
pix pix
Napište nám Facebook